jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » nieznana choroba
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

nieznana choroba

06.04.2010, 09:14 KrystianNNNN4 pisze
user
jakas choroba zaatakowała moje rybki , po zauwazeniu objawow ryba zyje około dwa dni , objawy to poszarpane płetwy , biale plamy (nie wyglada to na ospe) rybka pływa cały czas w jednym miejscu ,albo na dnie albo łapie powietrze na powierzchni,nie pobiera pokarmu. Wszystko zaczeło sie od tego jak kupiłem nowe ryby,jedna z nich zdechła a reszta ma sie narazie dobrze ,zaczeły chorowac te ryby ktore miałem wczesniej ,nie wiem czy to jest istotne ale włozyłem rowniez kamienie z ogrodu ,oczywiscie były wygotowane ... jezeli ktos wie co to moze byc to prosze o pomoc !


06.04.2010, 12:27 kossa pisze
user
a ja ci powiem że to ospa.Kiedy widzisz jakąś rybke która się dziwnie zachowuje musisz ją natychmiast dać do innego zbiornika z wodą.proponuje iść do zoolodicznego sklepu i sie troche popytac może ktoś ci doradzi co i jak.Może również być coś odtych kamieni.najlepiej kupowac takie rzeczy w sklepach.a moze poprostu jedna ryba była chora i inne sie tez pochorowały??? moge tylko powiedziec ze opcji jest wiele.


07.04.2010, 22:52 dziubus pisze
user
Białe plamy zależy jak wyglądają?może to też być pleśniawka,infekcja bakteryjna,płetwy są poszaroane czy gniją?A ztym kamieniem to niewiem,moi znajomi mają żwir w akwa z jeziora dobrze wypłukany i rybom cic się nie dzieje


08.04.2010, 08:03 arek19021902 pisze
user
Ja miałem ten sam przypadek:( Wpsółczuję Ci.Miałem 2 śliczne skalary neony i gupiki wszystkie pływają w ściekach:((


08.04.2010, 12:16 Mlody94 pisze
user
Jeżeli kupiłeś nowe ryby to pewnie on coś ze sobą przyniosły. W sklepie zoologicznym sprawdzaj uważnie czy nie jest jakaś ryba chora. Jakie ryby są chore? Dodaj zdjęcia ryb które są w najgorszym stanie.

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

08.04.2010, 14:39 KrystianNNNN4 pisze
user
powiem tak np na przykładzie gupika samca ,rano miał ładna kolorowa płetwe ogonowa, wieczorem zaczeła sie robic biała czy cos w tym rodzaju,na nastepny dzien całkowicie znikła,został bez ogona ,miałem go w siatce wiec nie mogł byc atakowany przez inne ryby ,pierwszy raz sie z takim czyms spotkałem :/ oprocz gupików padły molinezje, mieczyk ktory miał takie ,,płaty,, nalotu na sobie w niektorych miejscach .... najciekawsze jest to ze padaja tylko te ryby ktore miałem wczesniej a nie ktore dopiero kupiłem .


08.04.2010, 16:34 Gucio_55 pisze
user
Twój opis sugeruje martwicę płetw.
Poczytaj nt. tej choroby oraz nt. przyczyn jej powstawania.


29.03.2024, 01:16 Reklama pisze
user
Odpowiedz