jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Ospa rybia (ichtioftirioza, kulorzęsek, choroba białych kropek)
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Ospa rybia (ichtioftirioza, kulorzęsek, choroba białych kropek)

15.02.2010, 21:03 natalia09 pisze
user
Ja bym podmieniła 3/4 wody i powtorzyla jeszcze kuracje oczywiscie dodając witaminy tak jak radzi Wiola. Skoro choroba powróciła to widocznie kulorzęsek nadal jest w wodzie.


02.03.2010, 10:46 tropiko pisze
user
najlepszym sposobem na ospe jest dobre natlenianie wody cotygodniowa podnianka wody ok 30% i dobry lek!!!a i pokarm z witaminami!!!ja mialem ospe z 2 miesiace ale wyszlismy z tego i obylo sie bez wiekszych strat!!!:Pcierpliwosci i glowa do gory!!!


02.03.2010, 17:05 pacio87 pisze
user
witam moje ryby maja ospe zauwarzylem to wczoraj mialy biale plamki na calym ciele choroba byla juz chyba w stadium zaawansowanym zaczelem odrazu dzialac po przeczytaniu waszych rad.mam akwa 112L, kupilem SÓL niejodowana i srodek CMF .do akwa do dalem 10 lyrzek stolowych soli(pierw sol rozouscilem w garnku) a po chwili wlalem 10ml CMF i podkrecilem temp. do 30C .dzisiaj zobaczylem duza poprawe ryby znowu jedza i normalnie oddychaja:)))) to narazie 2 dzien leczenia)).mam ryby pielegnice papuzie i zebty.sorka za bledy


03.03.2010, 13:42 anita pisze
user
witam. czytałam wszystkie wasze opinie na temat ospy i jak ją leczyć. Wczoraj zauważylam u mojej bocji dwie małe białe plamki na płetwie ogonowej- bocje kupiłam tydzień temu w sklepie zoologicznym.wydaje mi się że to ospa ale ryba zachowuje się normalnie. podniosłam temperaturę wody jak tu radzicie i dzisiaj jedna plamka z ogona zniknęła. nie wiem co robić czy to ospa ? Pozostałe rybki są zdrowe.co radzicie zastosować sól czy CMF. moje akwarium ma 112 litrów.


03.03.2010, 15:33 pacio87 pisze
user
1.zrób tak jak napisałem wyżej moim ryba to pomaga i natleniaj wodę.
2.po 2dniach wylej 20litrów wody dolej nowej i daj 5ml CMF i 1 łyżkę soli niejodowanej


04.03.2010, 22:24 dori2811 pisze
user
Mam pytanko-czy słyszał ktoś z Was o chorobie typowej dla zbrojników? Zdechł mi jeden glonciu i nie wiem czy to przypadek?,czy oczekiwac kolejnych ofiar?


05.03.2010, 13:12 gosc pisze
user
dori2811 pisze:
Mam pytanko-czy słyszał ktoś z Was o chorobie typowej dla zbrojników? Zdechł mi jeden glonciu i nie wiem czy to przypadek?,czy oczekiwac kolejnych ofiar?

Chorób może być dużo. Objawy, dane o zbiorniku, parametry by się przydały :)


05.03.2010, 21:29 dori2811 pisze
user
Wlaściwie objawów nie było,parametry w normie , obsada stala no i poza tą jedną ,,ofiarą,,nic się nie dzieje - CZARNA MAGIA- chyba pozostaje mi pilna obserwacja...


23.04.2010, 19:37 krzysiek841 pisze
user
Witam
mam pytanie
po tym jak ospa wykonczyla mi wszystkie ryby, umylem akwarium, wszystko co sie dało wrzątkiem zalałem, a mimo to po dwóch dniach świeżego akwa wydaje mi sie że pasożyt skąś wziął sie na kamyczkach, które też zalałem wrzątkiem. Utworzyły sie na nich choćby takie kulki.
Dosc dokladnie umyłem roślinki. czy możliwe jest by jednak dalej w nich coś było i znowu pływa w moim akwa ? dodam że nie mam narazie żadnych rybek więc wydaje mi się że pasożyt bez żywiciela nie powinien się rozwinąć. A jęśli się tak stało to kiedy zginie bez żywiciela ? pozdrawiam


23.04.2010, 19:38 krzysiek841 pisze
user
Post usunięty


Ostatnio edytowane: 23.04.2010, 19:38

28.04.2024, 23:15 Reklama pisze
user
Odpowiedz